Yiba Yatay Sondaj 2009 yılından itibaren faaliyetlerini sürdürdüğü altyapı ve enerji sektöründe adını kısa süre içinde duyurarak, Türkiye’nin lider kuruluşlarından biri olmayı başarmıştır.

HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Şirketimiz 2009 yılında Ankara'da kurulan bir firmadır.Toplum artık gereksiz ve rahatsızlık veren açık kanal inşaatlarının neden olduğu yıkım ve pahalı tamiratlara tahammül edememekte ve "Yönlendirebilir Yatay Sondaj" kaçınılmaz bir hal almaktadır.

Yatay Sondaj sektörünün taleplerini karşılamak için son teknolojiyi kullanmak gerekmekte,dolayısıyla şirketimizin çalışma sistemleri her türlü zemin koşulunda başlangıçtan bitime kadar yüksek üretim kapasiteli olmaktadır.İnsana değer veren şirketimizde iş güvenliğinden hiçbir şekilde ödün verilmemekte, çalışma prensiplerimizin başında güvenlik gelmektedir.

İş ciddiyetine ve optimum kararı hızlı bir şekilde verme yetkisine sahip deneyimli mühendisler,bilgili saha teknikerleri ve personelle standart donanımın yanı sıra ender rastlanan şartlarda çalışmak için gerekli ekip ve ekipmanı sağlayacak ve kullanacak kapasiteye sahibiz. ...

Hiç bir şekilde ulaşımı aksatmadan ve ilgili zemin üzerindeki hiçbir faaliyeti engellemeden; karayolları, demiryolları, hava limanları gibi yerlerde yeraltı geçişleri pnömatik ve yönlendirilebilen makine ve teçhizatlar ile 10Ø–1600Ø ölçüleri arasında 500 m’ye kadar hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılır. Yönlendirilebilir Yatay Sondaj Sistemi,açık kazı yapmadan boru ve kabloların toprak altına döşenmesidir.Her aşamada üstten takip edilebilme özelliği açsından yer altında bulunan mevcut yapılara ve şebekelere zarar vermeden istenilen noktadan girip yine istenilen noktadan çıkış yapabilmektedir. Yönlendirilebilir Yatay Sondaj Sistemi ülke ekonomilerine kazanç sağlarken; doğalgaz,elektrik,su,telekom,elektrik,pis su yağmur suyu vb projelerde açık kazı yapmadan ve trafiği engellemeden uygulanabilmesiyle çevrekirliliğini önlemeye destek vererek insanların günlük hayatlarında da kolaylık sağlamaktadır. Her türlü otoyol, karayolu, demiryolu geçitlerindeki boru sürme işlerinizde; düşük maliyet zemin koruma,bağımsız çalışma avantajları ile sizleri büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Zemine uyumlu aparatlar (kayaparçalayıcı,toprakkesici,kilbaşlığıvb.) yatay sondaj sisteminin artı özellikleridir.